[AKTUALIZACJA] Dramat na drodze. Nie żyje matka, nienarodzone dziecko, ojciec i 6-letni synek

[AKTUALIZACJA] Dramat na drodze. Nie żyje matka, nienarodzone dziecko, ojciec i 6-letni synek

Aktualizacja (09.08.) jutro kierowca cysterny usłyszy zarzuty. Są dwie możliwości—–> TUTAJ

9 osób brało udział w wypadku, do którego doszło około 13:40 w miejscowości Łęka (gmina Korzenna). Na miejscu zginęły dwie osoby: ojciec i 6-letni syn, którzy podróżowali Volkswagenem. Matka w wysokiej ciąży walczyła o życie w szpitalu. Niestety nie udało się uratować ani jej, ani nienarodzonego dziecka. Rodzina pochodzi z Lipnicy Wielkiej. Do szpitala trafiła też ich 10-letnia córka oraz trzy osoby podróżujące drugą osobówką. Kierowca trzeciego samochodu osobowego został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie. 19-latek jest w ciężkim stanie.

Jak relacjonują świadkowie, osobówki jechały od strony miejscowości Trzycierz, cysterna z mlekiem z naprzeciwka. Z niewiadomych przyczyn nagle skręciła na przeciwległy pas, uderzając kolejno w: terenówkę, Volkswagena (którym podróżowała rodzina z dziećmi) i Opla. Opel został wciągnięty pod cysternę i razem z nią znalazł się w rowie. Kierowcę osobówki przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

Na miejscu działało kilka zastępów straży pożarnej, zespołów ratownictwa medycznego, a także załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Policji oraz prokurator.

Droga była zamknięta przez wiele godzin, a kierowcy musieli kierować się na objazdy przez Piątkową i Koniuszową, lub Siedlce i Łyczaną. Działania zostały zakończone dopiero po 21.

Oficjalny komunikat policji (godz. 16:25)

Kierujący samochodem ciężarowym marki Mann z cysterną z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z samochodem terenowym marki Nissan Patrol, a następnie z Volkswagenem Passatem i Oplem Astrą.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęła także jego 32-letnia żona oraz 6-letni syn. W samochodzie podróżowała także ich 10-letnia córka, która została zabrana do szpitala.

Do sądeckiego szpitala trafiły także 3 osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy.

48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowa sądeckiej policji.

Wypadek w Łęce

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Środa, 8 sierpnia 2018

 

Wypadek Łęka, śmigłowiec LPR odlatuje

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Środa, 8 sierpnia 2018

Fot. Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook