Łęka. Samochód zatrzymał się niemal pionowo w rowie

Łęka. Samochód zatrzymał się niemal pionowo w rowie

Około 17:30 w Łęce (gmina Korzenna) samochód osobowy wypadł z drogi i przodem wpadł do rowu, gdzie zatrzymał się w niemal pionowej pozycji. Trwają działania służb.

– Samochodem podróżowała jedna osoba. Nie mogła wydostać się o własnych siłach. Była przytomna, w kontakcie logicznym i bez widocznych obrażeń – relacjonował w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Jak informował, strażacy wykonali dostęp do tej osoby i ewakuowali ją do karetki pogotowia ratunkowego. W chwili naszej rozmowy z dyżurnym PSP (godz. 18:10), osoba ta była pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Nie było jeszcze wiadomo, czy trafi do szpitala.

Przez jakiś czas droga w miejscu zdarzenia była zamknięta w obu kierunkach. Strażacy wyciągali z rowu samochód, aby rozłączyć w nim instalację elektryczną, ponieważ przód pojazdu jest uszkodzony. Teraz najprawdopodobniej ruch odbywa się wahadłowo (godz. 18:40).

Na miejscu są zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu i OSP Mogilno, a także policja.

Mimo trudnych warunków panujących dziś na drogach Sądecczyzny (o czym pisaliśmy TUTAJ) strażacy nie podejmowali dziś zwiększonej ilości działań związanych ze zdarzeniami drogowymi. Oprócz obecnej interwencji w Łęce, wyjeżdżali do Muszyny, gdzie około godziny 15:30 doszło do kolizji na ulicy Lipowej. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków.

fot. archiwum dts24.pl

Reklama