Nocna interwencja przy ul. Kościuszki. Pasażer Audi wyładował agresję na mundurowych

Nasi Czytelnicy zwrócili się do nas zaniepokojeni sytuacją, jaka miała miejsce w Nowym Sączu w nocy z soboty na niedzielę. Na krążących w Internecie zdjęciach można zobaczyć cztery policyjne radiowozy stojące przy ulicy Kościuszki. Internauci w komentarzach snuli domysły co do powodu interwencji stróżów prawa. Wiemy już czego dotyczyły policyjne działania.

W odpowiedzi na nasze pytanie, Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu poinformowała dziś, że 10 stycznia około godziny 1.00 sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Audi. Interwencja mundurowych dotyczyła niewłaściwego przewożenia pasażera.

– Podczas kontroli jeden z pasażerów, który podróżował tym pojazdem wyszedł z samochodu, nie reagował na polecenia policjantów i zachowywał się agresywnie. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości znieważył interweniujących funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną oraz stosował wobec nich przemoc fizyczną w celu wymuszenia zaniechania prawnej czynności służbowej – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z artykułów 222 § 1, 224 § 2 i 226 § 1 Kodeksu Karnego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Agresor przyznał się do popełnionych czynów i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.