Nocna interwencja przy ul. Kościuszki. Pasażer Audi wyładował agresję na mundurowych

Nocna interwencja przy ul. Kościuszki. Pasażer Audi wyładował agresję na mundurowych

Nasi Czytelnicy zwrócili się do nas zaniepokojeni sytuacją, jaka miała miejsce w Nowym Sączu w nocy z soboty na niedzielę. Na krążących w Internecie zdjęciach można zobaczyć cztery policyjne radiowozy stojące przy ulicy Kościuszki. Internauci w komentarzach snuli domysły co do powodu interwencji stróżów prawa. Wiemy już czego dotyczyły policyjne działania.

W odpowiedzi na nasze pytanie, Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu poinformowała dziś, że 10 stycznia około godziny 1.00 sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Audi. Interwencja mundurowych dotyczyła niewłaściwego przewożenia pasażera.

– Podczas kontroli jeden z pasażerów, który podróżował tym pojazdem wyszedł z samochodu, nie reagował na polecenia policjantów i zachowywał się agresywnie. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości znieważył interweniujących funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną oraz stosował wobec nich przemoc fizyczną w celu wymuszenia zaniechania prawnej czynności służbowej – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z artykułów 222 § 1, 224 § 2 i 226 § 1 Kodeksu Karnego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Agresor przyznał się do popełnionych czynów i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

fot. ilustr. pixabay

Reklama