Z ostatniej chwili: na granicy Nowego Sącza i Chełmca znaleziono dwa niewybuchy

Podczas prac ziemnych prowadzonych przy ul. Banacha na osiedlu Helena znaleziono niewybuchy. Mundurowi ze Straży Miejskiej oraz Policji zabezpieczają miejsce znaleziska.

- Dzisiaj po godzinie 8 podczas prac wykonywanych przy ulicy Banacha w Nowym Sączu operator koparki ujawnił dwa niewybuchy.W pierwszej kolejności sprawdzili je funkcjonariusze grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji. Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa będą zabezpieczali je wraz ze strażnikami miejskimi. Około godziny 14 na miejsce odnalezienia pocisków ma przybyć załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa celem sprawdzenia i zabezpieczenia niewypałów oraz ich późniejszej detonacji - informuje Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

W tym momencie na miejscu obecne są służby, które zabezpieczają znalezisko do momentu przybycia specjalistycznego patrolu saperskiego.

FORD TRANS

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.