Lipnica Wielka: starszy mężczyzna uderzony konarem drzewa. W akcji LPR

Dzisiaj w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) starszy mężczyzna został uderzony konarem ścinanego drzewa. Jego obrażenia były na tyle poważne, że konieczne było zadysponowanie na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

wsb3

Do wypadku doszło tuż przed godziną 9:00 na skraju lasu, w odległości około 50 metrów od najbliższego domu.

- W wyniku nieszczęśliwego wypadku w trakcie wycinki drzew, jeden z mężczyzn został uderzony konarem przez powalane drzewo i leżał nieprzytomny między gałęziami. W chwili przybycia strażaków, poszkodowanemu udzielał pomocy drugi mężczyzna, który wycinał drzewo - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy usunęli część gałęzi i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Następnie pomogli ratownikom w transporcie mężczyzny do karetki pogotowia. Wkrótce do Lipnicy Wielkiej dotarł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wylądował na łące, jakieś 400 metrów od miejsca wypadku.

- Po zaopatrzeniu na miejscu i przygotowaniu do transportu poszkodowany został zabrany przez LPR do szpitala - informują strażacy.

W działaniach uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, OSP Lipnica Wielka oraz OSP Wojnarowa. Na miejscu była także policja.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ranny mężczyzna to 87-letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej.

fot. PSP w Nowym Sączu

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.