Przydonica: człowiek przygnieciony przez drzewo. W akcji LPR

Dzisiaj w Przydonicy (gmina Gródek nad Dunajcem) doszło do wypadku podczas wycinki drzewa. Jeden z pracujących mężczyzn został przygnieciony, a jego stan był na tyle poważny, że konieczny był transport śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

wsb3

Na miejscu działali strażacy z Nowego Sącza, Przydonicy i z Gródka nad Dunajcem, policja oraz pogotowie ratunkowe. Służby otrzymały zgłoszenie o godzinie 10:22.

Jak się okazało, dostęp do poszkodowanego był utrudniony, ponieważ mężczyzna leżał w głębokim wąwozie. Był przytomny, a na miejscu znajdował się świadek wypadku.

- Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu przygniecionej przez drzewo osoby przy użyciu piły mechanicznej oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy pomogli w transporcie mężczyzny do karetki. Dla umożliwienia przejścia konieczne było użycie piły mechanicznej i utorowanie drogi. Wyznaczono również lądowisko dla śmigłowca LPR i nawiązano z nim łączność. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Krakowie.

fot. Czytelnik / PSP w Nowym Sączu

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.