Korzenna: mężczyzna ewakuowany z dachu sklepu [zdjęcia, film]

Dziś w Korzennej miała miejsce nietypowa akcja ratunkowa. Mężczyzna zasłabł na dachu sklepu. Około 12:50 do działań zadysponowano służby ratunkowe.

Renault2

- Z relacji świadków wynika, że pracownik montujący zestaw satelitarny zasłabł i upadł na dach. Nasza interwencja polegała na ewakuacji mężczyzny przy pomocy drabiny -  wyjaśnia kapitan Tomasz Łękawski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu.

W momencie przybycia służb ratunkowych mężczyzna był już przytomny, ale oszołomiony. Został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na dachu pracowały dwie osoby. Jak mówią świadkowie, mężczyzna po zasłabnięciu zsunął się i spadłby, gdyby nie metalowe ,,śniegołapy" na brzegu dachu.

Na miejscu byli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum, a także policja. Przez jakiś czas ruch prowadzony był wahadłowo, ze względu na wozy strażackie zajmujące jeden pas jezdni.

Korzenna akcja ratunkowa

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Wtorek, 2 kwietnia 2019

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.