Z Nowego Sącza do Buczy dotarł konwój, który pomoże odbudować ten zakątek Ukrainy…

Z Nowego Sącza do Buczy dotarł konwój, który pomoże odbudować ten zakątek Ukrainy…

Nowosądecka firma Fakro wspólnie z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS i Polskim Czerwonym Krzyżem, zorganizowała konwój humanitarny z materiałami budowlanymi przeznaczonymi dla Buczy – ukraińskiej miejscowości, która stała się symbolem piekła wojny.

W ludzkiej świadomości funkcjonują słowa – klucze, których dźwięk wywołuje natychmiastowe skojarzenia. Bucza jest jednym z takich słów. Ta podkijowska miejscowość stała się symbolem bestialskich zbrodni wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.

Niestety, nie możemy cofnąć czasu. Jedyne, co możemy zrobić, to powoli przyczyniać się do tego, żeby ukraińska rzeczywistość była gotowa na powrót do pokojowej normalności.  Chcemy pomagać. My już pomagamy Ukrainie właściwie od startu wojny. Z Ukrainą jesteśmy związani przez nasze zakłady produkcyjne i naszą sieć dystrybucji. Ukraina jest dla nas ważnym rynkiem biznesowo, ale mamy tam też po prostu przyjaciół. W transporcie, który dziś ruszył wieziemy membrany oraz bariery parowe. To są elementy uszczelniające dach. Pomagają zachować ciepło i izolują od wilgoci, co jest teraz bardzo ważne. W kolejnych transportach planujemy również wysyłać okna – mówi Paweł Dziekoński, wiceprezes Grupy Fakro.

– Ruszamy z pierwszym transportem do Buczy. Zaraz po Buczy będzie Irpień. Bardzo dziękujemy firmie FAKRO za wszelką pomoc – dodaje Kamil Wyszkowski, Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

Transport wyruszył z Nowego Sącza 16 grudnia. Organizatorzy przedsięwzięcia czekali z publikacją informacji do czasu potwierdzenia, że kierowcy bezpiecznie dotarli do celu. Właśnie dziś ta dobra wiadomość dotarła.

 

Czytaj też:

Firma Wiśniowski dla Kardiochirurgii Dziecięcej Collegium Medicum UJ

 

Share on twitter
Share on facebook