Z kapelusza. Grajdołek sądecki – pisowski folwark

Z kapelusza. Grajdołek sądecki – pisowski folwark

Kilkanaście lat temu nieodżałowanej pamięci burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń po utarczce słownej z opozycyjnymi radnymi (z Prawa i Sprawiedliwości) kaznodziejskim tonem wyraził sentencję: „Szatan krąży nad Starym Sączem, nad miastem św. Kingi”. Co mógłby dzisiaj, parafrazując Cyconia, o sytuacji w królewskim grodzie Nowym Sączu powiedzieć prezydent Ludomir Handzel? Chyba nie powtórzyłby słów burmistrza Cyconia, ale rzekłby coś dosadniej. Miałby powody.

Pamiętacie, Szanowni Państwo, co się działo przed wyborami samorządowymi trzy lata temu? Odchodzący ze stanowiska prezydent miasta Ryszard Nowak zgłosił swoją kandydatkę w wyborach prezydenckich i nie była to bynajmniej Iwona Mularczyk a Małgorzata Belska. Jednakże naczelnik państwa Jarosław Kaczyński ocierając się wręcz o geniusz wskazał nikomu wcześniej nieznaną żonę posła Arkadiusza Mularczyka – panią Iwonę. Prezydentką nie została (i chwała Panu Bogu!), ale pisowcy z gowinowcami, na czele z rozdzierającym dzisiaj szaty Krzysztofem Głucem, wybrali ją na przewodniczącą Rady Miasta. A właściwie, jak się miało okazać, wady miasta królewskiego ponoć grodu. Efekt marny.

Zapanowały folwarczne stosunki i zachowania. Zarządczyni folwarku, jaki uczyniła pani Iwona z rady, ma karbowego w osobie Michała Kądziołki i swoich radnych niczym chłopów pańszczyźnianych. W folwarku pani Iwony jest jeszcze zabawna postać Artura Czerneckiego, ale jako osoba niestabilna został prawdopodobnie odsunięty od dworu i zarządu.

Owocem tych zachowań (…)

  Całość w najnowszym DTS. Czytaj za darmo on-line pod linkiem:  

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.