Z autobusu MPK nagle zaczęło wyciekać paliwo. Interweniowali strażacy

W autobusie MPK nagle zaczęło wyciekać paliwo. W zbiorniku znajdowało się go około 300 litrów. Do zdarzenia doszło w środę (19 czerwca) około godziny 11.31 na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Niezbędna była interwencja strażaków.

wsb3

- Wyciek powstał na wskutek odkręcenia się korka spustowego paliwa ze zbiornika. Rozlane paliwo zbierało się między asfaltem drogi, a krawężnikiem chodnika i przemieszczało się w kierunku kratki odprowadzającej wodę z jezdni. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia  oraz utworzeniu wału chłonnego z sorbentu - relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Pod wyciekający strumień podłożyli plastikowy pojemnik, a miejsce wycieku uszczelnili drewnianym kołkiem. Świadek zdarzenia przywiózł śrubę, którą wkręcono w miejsce kawałka drewna.

- Zadysponowano na miejsce zamiatarkę w celu posprzątania pozostałości zużytego sorbentu. Po przyjeździe pogotowia technicznego oraz po konsultacji z mechanikiem, autobus odjechał na bazę MPK. Działania strażaków trwały prawie godzinę -informują strażacy.

Fot. PSP Nowy Sącz

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.