Wysoko pokonali rywali

W kolejnym meczu ligi młodzików U-13 zespół STK Wikar Nowy Sącz wysoko pokonał Wisłę Kraków. Dzięki zwycięstwu drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Liga chłopców U-13
STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 79:39 (24:7, 18:11, 14:11, 23:10)
Sędziowały: Sabina Kosakowska i Katarzyna Nowak.
STK Wkar: Zygmunt 20, Tokarczyk 19, Kogut 11, Berdysz 10, Szczerkowski 5, Kasperski 4, Fritz 4, Konicki 4, Marek Kmiecik 2, Marcin Kimiecik, Mieczkowski.
TS Wisła: Binkiewicz 20, Peksa 8, Tym. Dawiec 4, Sobieraj 3, Starowicz 2.
Z krakowskimi zespołami nigdy nie jest łatwo. Jednak tym razem sądeczanie pokazali, że potrafią grać nie tylko ambitnie, ale również skutecznie. Pierwsza kwarta to popis celnych rzutów. Raz za razem do kosza trafiali Zygmunt oraz Tokarczyk. Wysokie prowadzenie dało komfort gry w dalszej części meczu. Od przerwy gospodarze prowadzili 42:18. Po zmianie stron na parkiecie w drużynie STK pojawili się zawodnicy, którzy dopiero rozpoczęli uprawianie koszykówki. Gra się nieco wyrównała, ale i tak sądeczanie wygrali trzecią kwartą. Ostatnia część spotkania to znów szybka i skuteczna gra nowosądeckiej młodzieży i wysoko wygrana, różnicą 40 punktów.