Rozgromili Wisłę

To był ósmy mecz nowosądeckich trzecioligowców i czwarta wygrana w III lidze. Zespół STK Wikar po dobrej grze rozgromił Wisłę II różnicą 47 punktów.

III liga mężczyzn
STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła II Kraków 93:46 (29:14, 20:9, 23:17, 21: 6)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Sabina Kosakowska.
STK Wikar: Sławecki 18, Berowski 15, M. Strzelec 14, A. Strzelec 14, Konieczny 10, T. Obrzut 9, Fałowski 7, Szary 4, Fałek 2, K. Obrzut.
Wisła II: Zieliński 20, Janas 12, Ślusarczyk 6, Kasprzak 5, Sztandarski 2, Krzeczek 1.
To był dzień meczów z drużynami Wisły Kraków od młodzików, po juniorki i III ligę. Większość wygrali nwoosądeczanie.
Początek meczu należał do gospodarzy, pierwsza kwarta pokazała, że krakowianie nie mogą na wiele liczyć. Szybkie ataki kończone celnymi rzutami M. Strzelca i Sławeckiego dały prowadzenie 29:14. Druga kwarta była podobna. Dobra obrona pod własnym koszem stwarzała szanse na kontry, które przekładały się na punkty. Do przerwy zespół STK prowadził 49:23. Po zmianie stron trzecia kwarta była bardziej wyrównana, ale ostatnia część meczu to znów popis skuteczności i dobrej gry sądeczan, którzy zasłużenie wysoko pokonali rywali.
Warto też dodać, że mimo późnego, niedzielnego popołudnia hala przy ul. Na Rurach była wypełniona kibicami, którzy mieli okazję oklaskiwać
grą zawodników. Jak widać koszykówka ma duże wzięcie u sądeczan.