Wyścig kolarski na sądeckich drogach. Będą utrudnienia

Wyścig kolarski na sądeckich drogach. Będą utrudnienia

Kolarze

W najbliższy czwartek (30 czerwca) na sądeckie drogi dotrą kolarze biorący udział w 33. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. Na trasie Rogi (gm. Podegrodzie) – Nowy Sącz wystąpią znaczne utrudnienia w ruchu.

Wyścig odbywa się w dniach od 29 czerwca do 2 lipca i jest podzielony na pięć etapów. Trasa trzeciego z nich rozpoczyna się w Jaworznie w województwie śląskim, natomiast metą jest nowosądecki rynek. Dokładny przebieg trzeciego etapu:

START: JAWORZNO W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM – PRZEJAZD PRZEZ WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE: POWIAT OŚWIĘCIMSKI, CHRZANOWSKI, KRAKOWSKI, WADOWICKI, MYŚLENICKI, LIMANOWSKI, A NASTĘPNIE W POWIECIE NOWOSĄDECKIM: ROGI – NASZACOWICE – PODEGRODZIE – STADŁA – BRZEZNA – PODRZECZE – ŚWINIARSKO – MAŁA WIEŚ – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: UL. KRAKOWSKA – UL. LEGIONÓW – UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO – META: RYNEK.

Znacznych utrudnień na sądeckim odcinku wyścigu (Rogi – Nowy Sącz) należy spodziewać się w godzinach 17:00-18:30. O bezpieczeństwo na trasie będą dbali funkcjonariusze policji.

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Na rynku zakończy się III etap kolarskiej rywalizacji i odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Co więcej, tego samego dnia w Nowym Sączu ma miejsce także 14. Mini Wyścig „Solidarności”. W związku z tym ulica Rynek będzie wyłączona z ruchu w godzinach od 14:00 do około 20:00-21:00.

fot. ilustr. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu


Czytaj też:

Podegrodzie. Zacięta rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.