Wyrwali zwycięstwo

Po dużych emocjach, zaciętej walce, zespół U-13 (liga chłopców) STK Wikar Nowy Sącz pokonał rywali z Krakowa jednym punktem.

STK Wikar Nowy Sącz – Oknoplast SP 100 Kraków 46:45 (10:12, 15:14, 8:7, 13:12)
Sędziowali: Anna Orzeł i Katarzyna Nowak.

STK Wikar: Kogut 17, Zygmunt 14, Kubiela 6, Szczerkowski 5, Berdysz 2, Fritz 2, M. Kmiecik, Kasperski, H. Kmiecik, Mieczkowski, Rutkowski.
SP 100: Judka 18, Wiszniewski 6, Swacha 4, Kołas 4, Wojnarowski 4, Radłowski 2, Habruło 2, Czech 2, Miśkiewicz 2.
Od pierwszych sekund meczu emocji na parkiecie nie brakowało. Pierwsi prowadzenie sądeczanie, po rzucie Koguta, ale rywale szybko odrobili straty. Krakowianie byli cały czas w natarciu i po 5 minutach na tablicy było 5:10 dla gości. Na szczęście kolejne akcje należały do STK. Druga kwarta dalej emocje i wyrówany mecz. Na kosz gospodarzy odpowiadali goście i do przerwy było 25:26 dla krakowian. Po zmian stron wciąż na tablic najczęściej widnial remis lub niewielkie prowadzenie któregoś zespołu. Po trzech kwartach był remis 33:33. Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy po rzutach Judki prowadzili 39:35. Sądeczanie odpowiedzieli “trójką” Kubieli I już było jedynie 39:38 dla SP 100. Rywale znów się zerwali do szybkich kontr, które przyniosły punkty. Na szczęście celnie rzucili Kogut oraz Zygmunt co dało remis 41:41. Ostatnie sekundy meczu były bardzo nerwowe. Sądeczanie po trafeniach Koguta prowadzili 46:44. Goście wykonywali rzuty osobiste trafiając raz, co dało zwycięstwo sądeczanom.