Wypadek w szkole w Siołkowej. 9-latek transportowany przez śmigłowiec

Wypadek w szkole w Siołkowej. 9-latek transportowany przez śmigłowiec

W szkole podstawowej w Siołkowej (gmina Grybów) doszło do wypadku, w którym ranne zostało dziecko. Zgłoszenie wpłynęło do służb ratunkowych o 10:10.

Na miejscu byli strażacy JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Siołkowa i OSP Grybów-Biała, a także policja. Do działań zadysponowano także załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

– Na miejscu zdarzenia byli pracownicy szkoły oraz rodzic. Dziecko przytomne znajdowało się w gabinecie pielęgniarki – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Nowym Sączu. Agnieszka Zelek-Rachtan, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego, informuje w rozmowie z nami, że 9-latek z powierzchowną raną klatki piersiowej trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy i obecnie jest badany przez lekarzy.

Jak podaje portal Grybów24.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że uczeń trzeciej klasy biegł korytarzem i uderzył w drzwi toalety, które się otworzyły.

Ta wersja wydarzeń zgadza się z relacją przekazaną nam przez policję. – Ok. godz. 10:25 dyżurny Komisariatu Policji w Grybowie otrzymał zgłoszenie, że w jednej ze szkól na terenie gminy Grybów podczas przerwy jeden z uczniów biegnąc, uderzył się i doznał urazu. Nie ma zagrożenia dla życia – informuje kom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Wszystko wskazuje na to, że śmigłowiec zadysponowano na miejsce z powodu deficytu karetek w regionie. Zespoły Ratownictwa Medycznego interweniują obecnie głównie u osób, które potrzebują pomocy ze względu na stan zdrowia przy Covid-19.

W tym samym czasie w naszym regionie ładował też drugi śmigłowiec LPR, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.