Jest zarządzenie biskupa w sprawie wizyt duszpasterskich

Jest zarządzenie biskupa w sprawie wizyt duszpasterskich

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi okres tradycyjnych wizyt duszpasterskich, które księża prowadzą w swoich parafiach. W tym roku ze względu na pandemię mogą one przybrać jedną z trzech form.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wydał zarządzenie, zgodnie z którym proboszczowie po uzgodnieniu z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym wybierać będą formę tegorocznej ,,kolędy”. Jak zaznaczają przedstawiciele Diecezji Tarnowskiej decyzja biskupa ma na uwadze troskę o zdrowie wiernych i księży, a wizyty duszpasterskie, niezależnie od wybranej formy, powinny odbywać się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Pierwszą z dostępnych form jest ,,tradycyjna wizyta duszpasterska w domach wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą”. Druga możliwość to msza w kościele lub kaplicy dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii. Trzecią opcją jest połączenie dwóch tych form – księża mogą udać się do tych rodzin, które będą chciały takiej wizyty, a dla pozostałych zorganizować msze święte.

fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Kobiety dopuszczone do lektoratu i akolitatu w Kościele Katolickim. Jest dekret…

Share on twitter
Share on facebook