Wypadek w Gładyszowie: dwie osoby zginęły na miejscu

Wypadek w Gładyszowie: dwie osoby zginęły na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj w Gładyszowie (gmina Uście Gorlickie) o godzinie 9.40 na drodze wojewódzkiej 977 prowadzącej w stronę granicy państwa. W wypadku zginęło dwóch mężczyzn.

Jak wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP Gorlice, do wypadku doszło na skrzyżowaniu w Gładyszowie.

– Mimo, iż miejscowość nie jest silnie zurbanizowana, znajduje się w niej skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Oplem Corsa podróżowało czterech mężczyzn, jechali od strony Gorlic w stronę granicy państwa. Z bocznej drogi, na skrzyżowaniu od strony Smerekowca, wyjechało Audi, którym podróżował sam kierowca – relacjonuje asp. sztabowy Grzegorz Szczepanek.

Opel po zderzeniu z Audi odbił się od pojazdu i uderzył w słup podtrzymujący sygnalizację świetlną. Wskutek wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby podróżujące Oplem – 58-letni kierowca i 67-letni pasażer. Pozostali pasażerowie Opla, w wieku 35 i 62 lata, z obrażeniami trafili do gorlickiego szpitala. Wszyscy to mieszkańcy Gorlic.

Drugim samochodem podróżował 25-letni mieszkaniec gminy Gorlice. W wypadku nie odniósł żadnych obrażeń, a w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja pod nadzorem prokuratora rejonowego dokonuje oględzin pojazdu oraz miejsca zdarzenia. Jedno jest pewne, któryś z kierowców wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Fot. arch. dts24.pl

Share on twitter
Share on facebook