Łomnica-Zdrój. Poważny wypadek, konieczna interwencja LPR (zdjęcia)

Łomnica-Zdrój. Poważny wypadek, konieczna interwencja LPR (zdjęcia)

Łomnica-Zdrój, wypadek autobusu z osobówką

Około godziny 14:45 doszło do wypadku samochodu osobowego z autobusem na drodze powiatowej w Łomnicy-Zdroju. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG1 i JRG2 z Nowego Sącza. Wezwani zostali także strażacy OSP z Łomnicy i Piwnicznej.

AKTUALIZACJA, STAN NA GODZ: 15.40

– Jest to bardzo poważny wypadek. Właśnie w tym momencie nadlatuje helikopter LPR, lądowisko zostało przygotowane koło szkoły. W zderzeniu brał udział autobus Setra (ale nie kursowy) oraz samochód osobowy marki Audi. Autobusem podróżowały dwie osoby i samochodem osobowym również dwie. Jedna z nich była zakleszczona. Strażacy musieli rozcinać samochód i odciąć dach. Po dotarciu do poszkodowanego okazało się, że obrażenia są na tyle poważne, że konieczne było wsparcie helikoptera LPR. Droga jest całkowicie zablokowana – mówi komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu Paweł Motyka w rozmowie z naszą redakcją.

W akcji ratunkowej brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu (JRG 1  oraz JRG 2) a także OSP Piwniczna-Zdrój i OSP Łomnica-Zdrój. Na miejscu zdarzenia pojawiło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (Ratownik 6) a także policja. Jedna osoba z obrażeniami wewnętrznymi została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.

– Drugi poszkodowany po przebadaniu został zabrany do szpitala. Na miejscu pozostała Policja, która prowadziła czynności wyjaśniające.  Zastęp z OSP Łomnica-Zdrój zabezpieczał miejsce zdarzenia. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny – dodaje komendant Paweł Motyka.

Czytaj także: Nowy Sącz. Potrącenie w centrum miasta. Poszkodowana zabrana do szpitala

Fot. OSPPiwniczna/
PSP Nowy Sącz
Share on twitter
Share on facebook