Naszacowice: kierowca Opla popełnił błąd. Kobieta ma uszkodzony kręgosłup

Wczoraj, około godz. 13.46 w Naszacowicach zderzyły się trzy samochody: Citroen, Opel i Toyota. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, w tym dziecko. Kobieta kierująca Toyotą doznała poważnego uszkodzenia kręgosłupa w okolicach klatki piersiowej.

Z ustaleń policji wynika, że kierowca Opla nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Citroena, który przymierzał się do skrętu w lewo. Nie zdążył wyhamować i uderzył w tył Citroena, który w efekcie znalazł się na sąsiednim pasie i zderzył się czołowo z nadjeżdżającą Toyotą.

Strażacy udzielili poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie karetki pogotowia przetransportowały rannych do szpitala.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy policji załadowano pojazdy na lawety oraz usunięto pozostałości powypadkowe. Dopiero po sześciu godzinach przywrócony został normalny ruch tą trasą, wcześniej komunikacja odbywała się wahadłowo.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.