Nowy Sącz: kobieta, która potrąciła pieszą, zgłosiła się na policję

Nowy Sącz: kobieta, która potrąciła pieszą, zgłosiła się na policję

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku, do którego doszło 20 lutego, na ul. Bulwar Narwiku. Ok. godz. 7.40 kobieta jadąca w kierunku ul. Kilińskiego potrąciła na przechodzącą przez przejście dla pieszych nastolatkę.  Dzięki komunikatom medialnym kobieta jeszcze tego samego dnia sama zgłosiła się na policję.

– Policja jest wdzięczna za pomoc w rozpropagowaniu komunikatu dotyczącego poszukiwania świadków potrącenia nastolatki na rondzie przy szpitalu, do którego doszło 20 lutego – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk –Dulak z MK Policji w Nowy Sączu. – Klika godzin po opublikowaniu informacji i nagłośnieniu sprawy w mediach, kierująca, która brała udział w tym zdarzeniu, sama zgłosiła się na komendę.  Kobieta, po zgłoszeniu się na komendę złożyła obszerne wyjaśnienia, zaś policja skierowała sprawę do sądu.

– Komunikaty policyjne ogłaszane w mediach są bardzo przydatne w naszej pracy – mówi mł.asp. Iwona Grzebyk Dulak. – Czasami zdarza się, że na miejscu wypadku nie ma świadków, a po wysłaniu komunikatu do mediów, nagle zgłaszają się osoby, które np. przejeżdżały obok miejsca zdarzenia i dysponują istotnymi dla policji informacjami. Ponadto, jak podkreśla Iwona Grzebyk – Dulak, informacja w mediach może też skłonić sprawcę wypadku do samodzielnego zgłoszenia się na policję.