Wypadek na DK 75: trzy osoby poszkodowane

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło wczoraj (11 sierpnia) około godziny 15.30 na drodze krajowej 75 w Łabowej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Seat Cordoba oraz Peguot 206.

W zdarzeniu brało udział łącznie siedem osób, w tym jedno dziecko. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Początkowo dwie osoby zgłaszały dolegliwości, a w trakcie działań kolejny uczestnik wypadku zaczął skarżyć się na ból. Wszyscy trafili pod opiekę ratowników medycznych.

- Seat Cordoba blokował jeden pas drogi krajowej nr 75, z uszkodzonego pojazdu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Peugeot 206 wyposażony w instalację na gaz propan-butan znajdował się w przydrożnym rowie - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach, odłączyli zawór instalacji LPG i zabezpieczyli rozlane płyny.

Przez jakiś czas ruch w tamtym miejscu odbywał się wahadłowo. Uszkodzone pojazdy zostały usunięte na pobocze, a pozostałości po wypadku uprzątnięte z jezdni.

Na miejscu działały zastępy z JRG w Krynicy Zdroju oraz OSP Łabowa, pogotowie ratunkowe oraz policja.

fot. PSP w Nowym Sączu

ESPECTO

Wypowiedz się w tej sprawie