Wymyśl nazwę dla nowego mostu i innych budowli w Nowym Sączu! Prezydent ogłosi konkurs

Hej kreatywni mieszkańcy Nowego Sącza! Ręce na pokład! Prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel ogłasza konkurs na nadanie nazw dla nowo powstałych lub będących jeszcze w fazie budowy obiektów architektury w naszym mieście. W grę wchodzi nowa nazwa dla mostu na rzece Dunajec (mostu heleńskiego), ronda u zbiegu ulic Hallera, Sucharskiego i Barskiej, obwodnicy północnej i mostu w ciągu ul. Nowochruślickiej.

Z pomysłem oddania w ręce mieszkańców wyboru nazw dla budowli wystąpił podczas sesji Rady Miasta radny Krzysztof Ziaja. W odpowiedzi na jego interpelację Urząd Miasta poinformował dziś, że konkurs się odbędzie, a do udziału w nim zaproszeni są wszyscy chętni mieszkańcy miasta.

Na razie nie znamy szczegółów,  poinformujemy Was o nich gdy regulamin akcji zostanie ogłoszony, ale zapraszamy do naszej sekcji komentarzy. Podzielcie się swoimi pomysłami!

 

 

Okna i drzwi

15 comments

 1. Adam 2 Luty, 2019 at 20:58 Odpowiedz

  Proponuję aby: – nowy most heleński ponownie nazwać im. J Piłsudskiego, – rondo u zbiegu ulic Hallera, Sucharskiego i Barskiej nazwać im.
  Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, – most na obwodnicy północnej nazwać im. Świętej Małgorzaty, – most w ciągu ul. Nowochruślickiej im.cadyka Chaima Halberstama.

 2. Wookie 2 Luty, 2019 at 21:22 Odpowiedz

  Ja optuję za Mostem Nadziei, bo bez tego mostu jest beznadziejnie. Te irracjonalne korki na obwodnicy północnej i w centrum to jakaś paranoja.

 3. Pierro 5 Luty, 2019 at 12:34 Odpowiedz

  Niech będzie nosić imię nawet i Pszczółki Maji – i tak dla wszystkich zawsze będzie po prostu mostem Heleńskim, więc po co wymyślać koło na nowo? Podobnie z obwodnicą – most północny to most północny. Ot zwykła durnota jakby nie było nic ważniejszego do roboty.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.