Weź udział w konkursie i wyjedź do Brukseli!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, posłanka Róża Thun oraz nowosądecki radny Tadeusz Gajdosz zapraszają do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego dla czterech osób w terminie od 9 do 13 maja.

wsb3

- Konkurs kierujemy do wszystkich chętnych, pełnoletnich osób. By wziąć w nim udział, trzeba być czytelnikiem naszej biblioteki lub się do niej zapisać. Uczestnicy będą mieli za zadanie odpowiedzieć na trzy pytania związane z Unią Europejską. Zapewniam, że nie będą one zbyt trudne - mówi Artur Franczak, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.

Losowanie zwycięzców odbędzie się za tydzień, w środę 12 kwietnia o godz. 12 w siedzibie Biblioteki, przy ul. Narutowicza 2 w Nowym Sączu.

- Jeszcze w tym samym dniu zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej - dodaje Artur Franczak.

- Naszym głównym celem jest popularyzacja wiedzy o Unii Europejskiej. Wiemy jakie w Polsce jest poparcie dla tej instytucji. Chcemy, aby było pod tym względem coraz lepiej - dodaje radny Tadeusz Gajdosz.

Wyjazd w całości finansowany jest z funduszy UE.

- Uczestnicy muszą jedynie dojechać, a potem wrócić z Krakowa, gdyż to stamtąd planowany jest wyjazd do Brukseli. Autokar, wyżywienie, noclegi i ubezpieczenie pokrywa Parlament Europejski - mówi dyrektor Franczak.

Do udziału w konkursie można zgłaszać się już od czwartku, 6 kwietnia w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ul. Narutowicza 2 w Nowym Sączu.

Fot. ilustracyjne - pixabay

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.