Aplikacje, które pomogą podróżować

Udany urlop musi być oparty na mocnych filarach. Doborowe towarzystwo to podstawa. Poczucie bezpieczeństwa – kolejny priorytet. Konieczna jest też znakomita organizacja: warto zatroszczyć się o szybki i wygodny transport oraz zapewnienie sobie ciekawie spędzonego czasu w miejscu pobytu. Wcale nie trzeba główkować godzinami, jak to wszystko ogarnąć. Wystarczy kilka aplikacji.

Pociągiem, busem czy samolotem?

Drogą powietrzną będzie najszybciej. Wybierając pociąg można po drodze zrobić jednodniowy przystanek w ciekawym miejscu. A jeśli trafi się dogodne połączenie busem – może uda się zaoszczędzić parę groszy na bilecie. Co wybrać? Aplikacja GoEuro daje możliwość porównania ofert poszczególnych przewoźników i podjąć decyzję zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Dla niektórych priorytetem może być czas przejazdu. Dla innych cena. Jeszcze inni sprawdzają, jakie dodatkowe udogodnienia oferuje dany przewoźnik. Po podjęciu decyzji wystarczy już tylko zabukować bilet i zapłacić online – bez godzin spędzonych na przeszukiwaniu ofert i bez wychodzenia z domu. Wyszukiwarka połączeń została stworzona z myślą o podróżach po Europie – zarówno słynnych metropoliach, jak i niewielkich miasteczkach czy wioskach.

Mapy offline

Podróżnicy, którzy lubią na własną rękę poznawać nowe zakątki nie muszą już ani dźwigać wydrukowanych map, ani płacić za transfer danych, kiedy są za granicą. To dzięki aplikacji MAPS.ME. Zasady jej działania są łatwe – przed wyjazdem należy pobrać mapy terenów, które są na zaplanowanej trasie, a podczas wyjazdu można dowoli z nich korzystać bez używania Internetu. Podobną aplikacją jest Map Plus. Zagubionym w wielkim mieście (i nie tylko) może też przyjść z pomocą apka AroundMe, która umożliwia błyskawiczne zlokalizowanie pobliskich barów, stacji benzynowych, restauracji, obiektów kulturalnych albo postojów taksówek. Narzędzie cenne szczególnie w dla osób bez znajomości języków obcych.

Dla moli książkowych

Odwiedzanie nowych miejsc kształci i poszerza horyzonty – tym bardziej, kiedy nawet czas spędzony na oczekiwaniu na pociąg czy podróży jest dobrze wykorzystany. Zamiast bezczynnie czekać w takich chwilach lepiej na przykład poczytać. Wożenie ze sobą książek czy magazynów to jednak dodatkowy ciężar. Można za to pobrać aplikację Kindle, która umożliwia czytanie książek, magazynów i podręczników. Ta aplikacja może się przydać wszystkim dorosłym, dla których dzień bez czytania to dzień stracony, ale też rodzicom, gdyż nawet w podróży warto czytać dzieciom ich ulubione bajki.

Jest pewnie mnóstwo innych aplikacji, które dobrze jest pobrać przed podróżą – ważne, aby nie zaśmiecać smartfona, a wybrać te, które naprawdę mogą okazać się przydatne. W razie czego nawet podczas podróży wystarczy przecież WiFi, żeby zaktualizować swoją bazę.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.