Wybrała niebiański szlak. Zmarła Małgorzata Borsukowska-Stefaniczek

Wybrała niebiański szlak. Zmarła Małgorzata Borsukowska-Stefaniczek

W wieku 79 lat na niebiański szlak obrała kurs Małgorzata Borsukowska-Stefaniczek. Jej dobry duch będzie teraz czuwał nad Kołem Przewodników PTTK ,,Beskid” na każdej z wycieczek z innego, lepszego miejsca, do którego udała się 5 kwietnia. Zawsze życzliwa, serdeczna i otwarta na innych ludzi, zostawiła bliskich pogrążonych w smutku.

Małgorzata Borsukowska-Stefaniczek była Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego oraz Członkiem Honorowym Oddziału PTTK ,,Beskid” w Nowym Sączu. Przez długie lata zajmowała również stanowisko wiceprezes Zarządu Oddziału, a przy tym była aktywną działaczką Komisji Turystyki Górskiej PTTK. Na co dzień swoją pasję do gór realizowała będąc przewodnikiem beskidzkim jak i terenowym oraz pilotem wycieczek, które zamieniała w niesamowite doświadczenie. Oprócz tego pełniła funkcję znakarza szlaków górskich PTTK oraz była niezastąpionym przodownikiem GOT.

Za swoją wieloletnią pracę na polu turystycznym otrzymała wiele wynagrodzeń oraz tytułów. Została odznaczona między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Turystyki.

Ostatnie pożegnanie

Msza żałobna odprawiona będzie 9 kwietnia o godzinie 9:30 w kościele p.w. św. Kazimierza w Nowym Sączu. Różaniec – w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Śniadeckich o godzinie 15:00 po czym o 15:30 odbędą się uroczystości pogrzebowe.

 

fot. Koło Przewodników PTTK Beskid

Czytaj też:

Wiktoria pierwszą kobietą #SerialuNaWęgierskiej? Trwa wielki ruch społeczny

Reklama