Wybory 2019: Poseł Mularczyk obiecuje rozwój sieci gazowniczej w Chełmcu, Podegrodziu, Rytrze i Szczawnicy

200 mln złotych w tym roku zainwestowano w rozwój sieci gazowniczej w regionie, a w przyszłym roku nakłady na ten cel mają być dwukrotnie większe - obiecuje poseł  PiS Arkadiusz Mularczyk. Gaz pojawi się w gminach Chełmiec, Podegrodzie, Rytro i Szczawnica. 

Renault2

-To ważna informacja, bo bardzo wiele domostw w Nowym Sączu i całym regionie nie posiada dostępu do gazu. Skutkuje to zanieczyszczeniami środowiska, niską emisją, a co za tym idzie - smogiem. Niestety Nowy Sącz jest w czołówce zarówno polskich, jak i europejskich miast jeśli chodzi o poziom zanieczyszczeń powietrza. Te inwestycje są więc historyczne. Jeszcze nigdy tak wielkie środki nie były przeznaczane na rozwój sieci gazowniczej - mówił Mularczyk na spotkaniu z mediami.

Pierwsi mieszkańcy gminy Podegrodzie podłączeni zostaną do sieci odbiorców gazu skroplonego LNG jeszcze w tym roku. Koszty ponoszone przez nich będą takie same jak w przypadku standardowego przyłącza do sieci. W Szczawnicy projekt przewiduje dostarczenie paliwa gazowego do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, ale odbiorcy w gminie Kamienica, którzy mieszkają na trasie budowanego gazociągu przyłączeni zostaną w tym roku.

-Skrócono również proces inwestycyjny dzięki czemu inwestycje zaplanowane w naszym regionie będą mogły powstać jeszcze szybciej, bo będzie można budować je na zgłoszenie już od lutego. Zachęcamy więc do występowania o przyłączenie do sieci gazowej. Pierwszy krok, czyli zwrócenie się do gazowni o wydanie warunków o przyłączenie do sieci  jest niezbędny - mówił Piotr Firlej, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie

Jak poinformował, w Marcinkowicach docelowo przyłączonych zostanie około 800 klientów. Łącznie w naszym regionie sieć gazownicza rozrośnie się o kilkaset kilometrów.

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.