WYBORY 2018: o samorządności z Rafałem Skąpskim i Krzysztofem Janikiem

Do wyborów został niespełna tydzień, więc kandydaci na urząd prezydenta miasta nie tracą czasu. Gościem kolejnego ze spotkań przedwyborczych kandydata na prezydenta Rafała Skąpskiego był prof. Krzysztof Janik piastujący w latach 2001 do 2004 stanowisko ministra spraw wewnętrznych (SLD). Podczas spotkania dyskutowano na temat zagrożeń dla szeroko pojmowanej samorządności struktur terenowych w razie wprowadzenia przez rząd centralizacji zarządzania tymi strukturami.

Renault2

-Nowy Sącz ma najstarszą tradycję samodzielnego zarządzania, bo jeszcze długo przed powstaniem powiatów właśnie tu był realizowany program autonomii budżetowej, kompetencyjnej i zarządczej. Przypominam to, żeby powiedzieć, że z punktu widzenia decentralizacji państwa i sprawnego zarządzania, Ziemia Sądecka jest w czołówce, a miasto Nowy Sącz kilka razy było podmiotem, który testował nowe rozwiązania. Z tego eksperymentu z lat 90' wiele obserwacji i uwag znalazło się w nowej ustawie o samorządzie powiatowym, który sejm przyjął w 1998 roku- mówił Krzysztof Janik .

Podczas spotkania sporo uwagi poświęcono kandydaturze Rafała Skąpskiego. Zdaniem Krzysztofa Janika jest on jednym z nielicznych kandydatów na prezydenta miasta Nowego Sącza, którego postulaty wyborcze są możliwe do zrealizowania.

- Wszyscy masowo obiecują budowę metra, aqua parki i wszystko to, co nam w duszy gra, ale jedyną twardą dostępną daną jest budżet miejski za ubiegły rok - tłumaczył.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.