Wśród 300 najlepszych polskich pracodawców jest jedna firma sądecka i jedna z sądeckimi korzeniami

Wśród 300 najlepszych polskich pracodawców jest jedna firma sądecka i jedna z sądeckimi korzeniami

W rankingu najlepszych polskich pracodawców jest jedna firma z Nowego Sącza i jedna, która ma na Sądecczyźnie swoje korzenie.

150. lokatę w zestawieniu Poland’s Best Employers 2023 zajęło Fakro – przedsiębiorstwo działające w branży budowlanej, którego sztandarowym produktem są okna dachowe. Fakro zostało założone w 1991 roku przez Ryszarda Florka, Krystynę Florek i Krzysztofa Kronenbergera i działa do dziś w swoim „rodzinnym” mieście.

Na bardzo wysokim – drugim miejscu uplasował się CD Projekt (do 25 lipca 2011  – Optimus SA) – polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i dystrybucją gier komputerowych.  Pod swoją pierwotną nazwą, nadaną przez sądeckiego przedsiębiorcę Romana Kluskę, firma działała w w okresie 1988–2011. W latach 90. była jednym z największych producentów komputerów klasy PC w Polsce. Jej dziełem jest też portal internetowy Onet.pl.

Jak powstał ranking?

Firma badawcza Statista poprosiła pracowników o ocenę swojego pracodawcy. Ankieta była anonimowa. Firmy nie były w stanie wpłynąć na ocenę uzyskaną w rankingu, wiec wyniki badania można uznać za niezależne. Poland’s Best Employers 2023 jest zestawieniem 300 działających w Polsce firm, które zostały ocenione najlepiej z wyjściowej puli, w której było około 1900 pracodawców zatrudniających co najmniej 250 pracowników.

O co pytano pracowników? Między innymi o to, czy poleciliby swojego pracodawcę znajomym. Czy i na ile są zadowoleni z wynagrodzenia, czasu pracy, polityki urlopowej firmy, z tego jak przełożeni traktują podwładnych, z możliwości awansu i rozwoju, warunków, sprzętu jakim dysponują w ramach wykonywania swoich obowiązków, oraz o możliwość i warunki pracy zdalnej.
Maksymalnie można było uzyskać 100 punktów.

” Jest to zestawienie, w którym wygranymi są wszyscy. Firmy, które znalazły się na liście, wzięły udział w badaniu na własne życzenie” – podsumowują pomysłodawcy i autorzy rankingu, czyli zespół FORBES.

Dla Czytelników ciekawych jakie firmy prowadzą w rankingu, publikujemy jego początek:

 1. ADIDAS
 2. CD PROJEKT
 3. CANON
 4. MICROSOFT
 5. GOOGLE
 6. BMW
 7. DECATHLON
 8. SAMSUNG
 9. DEICHMANN
 10. ELECTROLUX
 11. MULTIKINO
 12. CISCO
 13. ING BANK ŚLĄSKI
 14. NIKE
 15. INTEL
 16. DRUTEX
 17. CINEMA CITY
 18. ALLEGRO
 19. ADAMEN PHARMA
 20. IBM
 21. BOSCH
 22. HILTON HOTELS
 23. SIEMENS
 24. APART
 25. ASTRAZENECA
 26. PEPCO
 27. AMICA
 28. INDITEX
 29. BP
 30. JYSK
 31. GDAŃSKIE AUTOBUSY I TRAMWAJE
 32. BANK MILLENNIUM
 33. MERCEDES BENZ
 34. LIDL
 35. NOKIA
 36. VELUX
 37. WITCHEN
 38. MOTOROLA
 39. DELL
 40. GENERAL ELECTRIC
 41. GRUPA AZOTY
 42. MBANK
 43. GENERALI
 44. BUDIMEX
 45. FUJITSU

Cały ranking można prześledzić TUTAJ

 

„Firma stawia na rozwój pracowników. Uczestniczą oni w wielu kursach i szkoleniach, mogą korzystać z darmowej nauki języków obcych, a niektórzy skorzystali nawet ze specjalnej oferty dydaktycznej – studiów wyższych. Pracownicy korzystają też z benefitów w formie dofinansowań, m.in. do przedszkoli i żłobków, podręczników szkolnych, różnych form wypoczynku oraz działalności kulturalno-oświatowej i sportowo-rekreacyjnej. Realizowane są również pożyczki na cele remontowo-budowlane oraz bezzwrotne zapomogi losowe. W tegorocznym rankingu FAKRO awansowało w ogólnym zestawieniu o 105 pozycji w stosunku do roku ubiegłego” – czytamy w komunikacie sądeckiej firmy Fakro, w którym służby prasowe chwalą się sukcesem.

 

Czytaj też:

klik