Kino Sokół zaprasza na „Wściekłość” z dużą dawką sądeckich talentów

Kino Sokół zaprasza na „Wściekłość” z dużą dawką sądeckich talentów

Pochodzący z Nowego Sącza tandem filmowców zaprezentuje swój debiutancki obraz kinowy zatytułowany „Wściekłość”. W jednej z głównych ról pojawi się sądeczanka – Paulina Chapko, zaś w epizodzie usłyszymy znanego sądeckiego radiowca – Jakuba Węgrzyna, brata twórców „Wściekłości”. Przedpremierowy pokaz filmu oraz spotkanie z twórcami i aktorami odbędzie się 2 marca, o godz 18. w Kinie „Sokół”.

To trzeci, fabularny i pełnometrażowy film moich braci  po „Wybrańcu” i „Historii Kobiety”– mówi Jakub Węgrzyn.  -„Wściekłość” jest ich debiutem kinowym.

Główny bohater filmu  to Adam – prezenter telewizyjny, mąż i ojciec dwójki małych dzieci, uwikłany w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Wściekłość stawia pytanie wszystkim, którzy zabiegają o karierę, samorealizację i piękny wygląd: czy przy okazji tej  gonitwy coś ważnego nie umyka? W ciągu 90 minut Adam będzie musiał odpowiedzieć sam przed sobą na pytanie po co i dla kogo żyje…

W obsadzie pojawią się sądeczanka Paulina Chapko oraz Jakub Świderski, aktor znany min. serialu „Klan” – mówi Jakub Węgrzyn i dodaje, że tym razem on sam wystąpi w roli epizodycznej, użyczając jedynie swojego głosu.

– Główna rola była poza moim zasięgiem, po pierwsze z powodu braku czasu, a po drugie wymagała doskonałej kondycji fizycznej, i tym momencie nie byłbym w stanie jej podołać.

Choć bracia Węgrzyn na co dzień pracują osobno, bardzo dobrze czują się także w artystycznym tandemie.

Każdy z nich ma swoją działkę: jeden zajmuje się reżyserią, drugi obrazem. Kiedy taka współpraca dobrze wychodzi, jest wspólna wizja, to obraz dobrze się później ogląda – podsumowuje Jakub Węgrzyn.

Fot. i fragment opisu filmu – Kino „Sokół”