WSB przygarnie uczniów podczas strajku nauczycieli

Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu wychodzi naprzeciw trudnej sytuacji w szkołach związanej z protestem nauczycieli i zaprasza uczniów do siebie. Szkoła deklaruje, iż w ciągu całego tygodnia tj. 09-12 kwietnia jest gotowa przyjąć dzieci i młodzież. 

Dodatkowo na najbliższy piątek zaplanowano dzień otwarty. Wówczas uczniowie będą mogli m.in. porozmawiać z żakami WSB-NLU na temat studiowania.

– Każdy będzie mógł zostać oprowadzony po całej uczelni, zwiedzić nasze Centrum Badań i Programowania  oraz zrelaksować się w Strefie Studenta, a także bezpłatnie skorzystać z nowoczesnego zestawu VR – informują władze uczelni.

Jeśli grupy uczniów będą chciały, uczelnia zorganizuje dla nich wykłady. Wszyscy zainteresowani nimi proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 18 44 99 101.

 

Przypominamy, iż strajk nauczycieli w całej Polsce rozpoczął się dzisiaj i potrwa do odwołania. Do niego przyłączyli również nowosądeccy dydaktycy. Powodem protestu są według ZNP zbyt niskie podwyżki. Szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Zalewska zaoferowała wzrost od 121 zł do 166 zł brutto płacy zasadniczej dla nauczycieli w 2019 roku. Związkowcy, dydaktycy, nauczyciele oczekują podwyżki o około 1000 złotych.

Nauczyciele do prezydenta Handzla: czas stanąć po właściwej stronie

Fot. Facebook WSB- NLU/
Iwona Kamieńska

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.