WSB-NLU. „Włącz Myślenie Postaw Na Przedsiębiorczość” – uczniowie „czwórki” błysnęli pomysłowością (ZDJĘCIA)

WSB-NLU. „Włącz Myślenie Postaw Na Przedsiębiorczość” – uczniowie „czwórki” błysnęli pomysłowością (ZDJĘCIA)

Włącz Myślenie Postaw Na Przedsiębiorczość

W tegorocznej – X edycji konkursu „Włącz Myślenie Postaw na Przedsiębiorczość” błysnęli uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Nowym Sączu. Konkurs polegał na wymyśleniu koncepcji aplikacji, która bazuje na sztucznej inteligencji. Założeniem aplikacji było zachęcenie młodzieży w wieku 15-25 lat do wyjścia poza dom.

Zwycięzcą został Reginald Korona. Drugie miejsce zdobył duet: Dariusz Zaręba i Michał Ogorzały – również z Zespołu Szkół nr 4.  Wśród laureatów znaleźli się też uczniowie Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Nagrody wręczono podczas wczorajszej gali  X edycji konkursu,  która odbyła się w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University.

Wydarzenie połączono z konferencją „SĄDECCZYZNA: POTENCJAŁ MŁODZIEŻY”. Dyskutowano między innymi na tematy związane z wolontariatem jako szansą dla młodych oraz z przedsiębiorczością młodych. W rozmowach wzięli udział rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak, dr Michał Mółka, prodziekan ds. kierunku Prawo w WSB-NLU, prezes Zarządu Stowarzyszenia Orion w Nowym Sączu poseł Patryk Wicher i wiceprezes Sądeckiej Izby Gospodarczej Wiesław Pióro.

Podczas podsumowania konferencji rektorowi WSB-NLU dr Dariuszowi Woźniakowi wręczono Złote Jabłko Sądeckie, przyznane przez starostę nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. Odznaczenie wręczył wicestarosta Antoni Koszyk.

To wyraz uznania i wdzięczności za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju turystyki, promocję Sądecczyzny na arenie międzynarodowej oraz osobisty wkład w rozwój oświaty na poziomie akademickim – podkreślił wicestarosta.

 

Organizatorzy

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu
Stowarzyszenie na rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu
Patronem medialnym wydarzenia było Wydawnictwo Dobre i dts24.

fot. Adrian Maraś

czytaj także:

Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny wybrany! Nasze wydawnictwo z dwiema nagrodami (ZDJĘCIA)

Share on twitter
Share on facebook