WSB-NLU: jaka będzie biblioteka przyszłości? Konferencja pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Każdemu z nas biblioteka kojarzy się z miejscem pełnym książek ustawionych na sięgających po sufit regałach.  I choć wiele osób wciąż czyta tradycyjne książki, coraz więcej korzysta z e-booków, które są wygodniejsze. Jaki zatem los czeka tradycyjne biblioteki?

Renault2

Zmiany technologiczne nieuchronnie wpłynęły już na bibliotekarstwo i zapowiada się, że wpływ ten będzie jeszcze większy. Stabilność funkcjonowania tych instytucji również ze względu na uwarunkowania prawne, ekonomiczne, zmiany w systemach edukacyjnych czy cywilizacyjnych -  została zachwiana.

O tym, jak powinna wyglądać nowa koncepcja bibliotek, jakie placówka ma spełniać rolę i jakie stoją przed nią zadania, dyskutować będą goście XVIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Bibliotek Uczelni Niepublicznych i Publicznych.

Konferencja opatrzona tytułem "Biblioteka przyszłości – wyzwania - trendy - zagrożenia" odbywać się będzie w dniach od 24 do 25 maja 2018 r. na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis Univeristy.

Na konferencję organizatorzy zapraszają przede wszystkim bibliotekarzy i pracowników informacji naukowej bibliotek akademickich, bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych, osoby odpowiedzialne za infrastrukturę informatyczną, twórców bibliotek cyfrowych i systemów e-learningowych, a także pracowników naukowych, nauczycieli akademickich oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami roli i rozwoju bibliotek przyszłości.

Patronat nad wydarzeniem objęło Województwo Małopolskie, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz  wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

 

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.