Wrócili po 14 latach na parkiet

Wbrew wszystkiemu i wielu osób, po 14 latach nieobecności na parkiety wróciła seniorska drużyna koszykówki STK Nowy Sącz. Pierwszy mecz sądeczanie przegrali, ale w drugim, w Krakowie pokonali gospodarzy.

III liga – II kolejka
TS II Wisła Kraków – STK Nowy Sącz 63:79 (10:21, 19:16, 13:25, 21:17)
TS II Wisła: Wiktor Kozyra 17, Jakub Wierzba 12, Bartłomiej Szydlak 8, Daniel Nowak 8, Piotr Partyka 8, Jan Janiszewski 4, Michał Pyzik 3, Szymon Nowacki 2, Filip Janas 1.
STK: Marcin Strzelec 29, Maksymilian Sławecki 17, Grzegorz Berowski 14 (6 zbiórek), Krzysztof Szary 6 (4 zbiórki), Jakub Zarzeka 5 (7 zbiórek), Mateusz Fałek 4 (4 zbiórki), Arkadiusz Konieczny 2 (8 zbiórek), Adam Strzelec 2 (13 asyst), Łukasz Garbacz 3 asysty i 3 zbiórki, Mateusz Fałowski 5 asyst i 1 zbiórka.
O chęci gry w III lidze nowosądeccy koszykarze – seniorzy mówili od dawna. W tym sezonie nadarzyła się okazja i są. Skrzyknęli mieszkających w Nowym Sączu zawodników, zmontowali ekipę, zgłosili się do III ligi, grają!
W pierwszym meczu podejmowali Limblach Limanowa i przegrali. Na mecz do Krakowa sądeczanie pojechali z wielką wolą walki o zwycięstwo. Od pierwszych chwil meczu zawodnicy znad Dunajca i Kamienicy narzucili wysokie tempo gry, co po niespełna 6 minutach dało prowadzenie 11:2 i wysoką wygraną w pierwszej kwarcie. Później mecz się nieco wyrównał, ale dobra gra pod koszami wysokich sądeczan, wsparcie rozgrywających i co ważne celne rzuty pozwalało na kontrolowanie gry. Po trzech kwartach zespół z STK prowadził 62:42. Taki rezultat dawał duży komfort na ostatnie 10 minut. Sądeczanie zagrali uważnie w obronie nie pozwalając rywalom na odrobienie strat i w konsekwencji drużyna STK Nowy Sącz wygrała w Krakowie 79:63!!!
Kolejny mecz zespół STK Nowy Sącz rozegra 10 listopada, a rywalem będzie drużyna Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków.
Fot: Arch.STK