Wrócił, by kraść ponownie. Trafił w ręce policji

Wrócił, by kraść ponownie. Trafił w ręce policji

Okradł sklep w jednej z sądeckich galerii. Był jednak na tyle zuchwały, by wrócić tam tego samego dnia po większą ilość towaru. Wtedy jednak wpadł w ręce policji i trafił do aresztu.

Funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu zostali powiadomieni o kradzieży 5 sierpnia w godzinach popołudniowych. Patrol policji pojechał na miejsce, a obsługa sklepu wyjaśniła, że złodziej uciekł ze swoim łupem.

Na ustalenie tożsamości sprawcy nie trzeba było długo czekać. Jeszcze tego samego dnia oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolejnej kradzieży w tym samym sklepie. Tym razem rabuś został złapany przez pracowników ochrony.

Kiedy policjanci zatrzymali 19-latka, okazało się, że jest to ten sam mężczyzna, który kilka godzin wcześniej ukradł odzież i uciekł. Powtórna wyprawa do galerii skończyła się dla niego przewiezieniem do aresztu.

– Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości ponad 600 zł, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie odzyskano w całości, jednak jedynie częściowo nadawało się do dalszej sprzedaży. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu – informuje sierż. Monika Mordarska.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook