Wojnarowa. W kuchni gospodarczej wybuchł pożar

Wojnarowa. W kuchni gospodarczej wybuchł pożar

W części budynku gospodarczego w miejscowości Wojnarowa w gminie Korzenna wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło wczoraj (5 sierpnia). O godzinie 11:39 na miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z miejscowej jednostki OSP.

Ogień pojawił się w kuchni gospodarczej, kiedy w budynku nikt nie przebywał. Pożar obejmował wyposażenie pomieszczenia i wydostawał się na zewnątrz, częściowo niszcząc drzwi wejściowe, okno i rynnę. W kuchni znajdowała się 11-kilogramowa butla z gazem propan-butan.

Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy usiłowali ugasić ogień.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym oraz w gospodarczym. Podano jeden prąd wody na palące się pomieszczenie i jego wyposażenie – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy wynieśli też w bezpieczne miejsce butlę gazową i schłodzili ją. Następnie przewietrzyli pomieszczenia, wynieśli nadpalone wyposażenie na zewnątrz i ponownie przelali je wodą. Nad pomieszczeniem, w którym wybuchł pożar, składowane było siano. Aby dotrzeć do poddasza usunięto część pokrycia dachu.

– Skontrolowano kilkukrotnie pomieszczenia oraz wyniesioną butlę przy użyciu kamery termowizyjnej. Wykonano prowizoryczne pokrycie na rozebranej części dachu przy użyciu foli – opisują strażacy. Ich działania trwały ponad godzinę. Nie wiadomo, dlaczego w pomieszczeniu pojawił się ogień.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook