Nowa atrakcja wokół Jeziora Rożnowskiego

Nowa atrakcja wokół Jeziora Rożnowskiego

maraton_wokol_jeziora_roznowskiego_2021_fot_jakub_belski_

„Rusztowania i szalunki ADAMEK I Maraton wokół Jeziora Rożnowskiego” to nowa propozycja aktywności na Sądecczyźnie. Zapewnia ona kontakt z przyrodą, zabytkami i historią regionu połączoną wraz z wymagającymi trasami biegowymi na dwóch dystansach: 43 km oraz 67 km.

maraton_wokol_jeziora_roznowskiego_2021_fot_jakub_belski_

„Rusztowania i szalunki ADAMEK I Maraton wokół Jeziora Rożnowskiego” był jednym z wydarzeń, tworzących „Dni Jeziora Rożnowskiego 2021”.  Celami maratonu była przede wszystkim popularyzacja  aktywności fizycznej jako ważnego elementu dbania o dobry stan swojego zdrowia oraz promocja świadomości ekologicznej w regionie.

Z Gródka nad Dunajcem, który jednocześnie pełnił funkcję mety, biegacze wyruszyli 18 lipca o godzinie 8:00. Bieg odbywał się na dwóch dystansach, w których przebiegiem była jedna pętla wokół Jeziora Rożnowskiego. Liczba uczestników na obu trasach razem wyniosła 32 osoby, w tym 22 na dystansie MJR-43, którego limit czasu na pokonanie wynosił 6 godzin 30 minut odnotowano również uczestnictwo jednej kobiety,  oraz 10 osób na dystansie MJR-67, który mógł być pokonany w maksymalnie  12 godzin.

Na pierwszym miejscu w kategorii „Open kobiet MJR-43” uplasowała się Joanna Sułkowska (Rupniów).

Jeśli chodzi o „Open mężczyzn MJR-43”: pierwsze miejsce zajął  Janusz Gawron (Limanowa, klub: Brygada Beskidów), drugie miejsce: Adam Jagieła (Rogoźnik, klub: KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska),a  trzecie: Krzysztof Markiewicz (Niwiska, klub: Niwiska).

W kategorii „Open kobiet MJR-67” nie wystąpiła żadna zawodniczka.

Jednak w „Open mężczyzn MJR-67”: pierwsze miejsce należy do Piotra Wojnarowskiego (Łącko), drugie miejsce otrzymał Andrzej Majkut (Chmielów, klub: Harpagan Tarnobrzeg), a trzecie zajął Maciej Niedźwiedź (Nowy Sącz, klub: RunBUŻNIAKTeam).

Organizatorem tego wydarzenia była Akademia Bosego Wirusa, a dyrektorem biegu Karol BOSY WIRUS Trojan, który już teraz zaprasza na kolejną edycję maratonu.

Więcej informacji znajdziecie na: https://maratonroznowski.pl/

LOGO DTS YOUNG

Fot. Jakub Belski arch. organizatora

Czytaj również: Run 4 a Smile 

Zasubskrybuj nasz kanał na Studio DTS na You Tube i poznawaj ciekawych ludzi: