Wojnarowa. Oczyszczalnia przejdzie modernizację za 3 mln

Wojnarowa. Oczyszczalnia przejdzie modernizację za 3 mln

oczyszczalnia

Oczyszczalnia ścieków w Wojnarowej (gmina Korzenna) przejdzie modernizację. Do przetargu na realizację inwestycji stanęły dwie firmy. Korzystniejsza oferta opiewa na kwotę niemal 3 milionów złotych.

Modernizacja oczyszczalni ma zwiększyć jej przepustowość. Jest to konieczne ze względu na rozbudowę sieci kanalizacyjnej i coraz wyższą liczbę przyłączy do obecnej sieci. Między innymi w Lipnicy Wielkiej trwają prace projektowe związane z budową kanalizacji. W oczyszczalni w Wojnarowej zainstalowane zostaną specjalistyczne urządzenia i technologie do uzdatniania oraz obróbki ścieków.

– Obecnie jest ona w stanie przyjąć 375 m³ na dobę, a po modernizacji przepustowość wzrosłaby do co najmniej 487,5 m³ na dobę. Według eksportów z Politechniki Warszawskiej, z którymi konsultowano zakres modernizacji, niewykluczone, że wymiana starej technologii na nową pozwoliłaby przyjmować w oczyszczalni nawet dwukrotnie więcej ścieków niż dotąd – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

W przetargu wpłynęły oferty dwóch firm: z Gorlic i Nowego Targu. Proponowane ceny były do siebie zbliżone, jednak korzystniejsze warunki przedstawiła druga z firm. Koszt prac ma w jej przypadku wynieść 2 985 210, 00 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace modernizacyjne zostaną zakończone w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Przypomnijmy, że w Wojnarowej ma też powstać baza wojskowa, o czym informowaliśmy między innymi TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.