Wojna w ratuszu trwa. Iwona Mularczyk wydała oświadczenie [FILM]

Rada Miasta na czele z jej przewodniczącą mimo fali hejtu będzie organem kontrolnym dla prezydenta i reprezentować będzie mieszkańców, którzy radnych wybrali - takie sformułowanie znalazło się w oświadczeniu, jakie wydała dziś Iwona Mularczyk odnosząc się do komentarzy po ostatnim posiedzeniu sądeckiego samorządu.

Podczas spotkania z mediami przewodnicząca Rady Miasta poruszyła kwestię spółki NOVA, mówiąc, że nie otrzymała od prezydenta informacji  jak będzie wyglądać program naprawczy i w jakim kierunku podążać będą dalsze działania zmierzające do poprawy sytuacji spółki.

TLENOTERAPIA

- Jeżeli prezydent chce podnieść ceny śmieci, niech powie to mieszkańcom Nowego Sącza i nie zrzuca odpowiedzialności na radnych, bo to on kieruje tym miastem - powiedziała.

Jak dodała, będzie czekać na konkretne rozwiązania dla spółki, które zaprezentuje prezydent, aby móc się do nich odnieść. Zaznaczyła również, że mimo fali krytyki, która jej zdaniem kierowana jest w stronę radnych PiS, zamierza w dalszym ciągu być - jak to określiła - "organem kontrolnym dla prezydenta".

-Będziemy patrzeć prezydentowi na ręce i na jego decyzje, mając na względzie dobro miasta, bez względu na to ile dodatkowych krytycznych słów padnie pod moim adresem. 

W swoim wystąpieniu komentowała również zarzuty dotyczące nie dopuszczenia do porządku obrad wystąpienia przedstawicieli stowarzyszenia, którzy złożyli petycję do prezydenta.

- Przewodnicząca może dopuścić kogoś z publiczności po wcześniejszym zapoznaniu się z tym, w jakiej kwestii chce występować. Ja się z zapoznałam z treścią wystąpienia i to, co dostałam to nie była petycja. Nie spełniała żadnego kryterium petycji. Nie widzę takiej potrzeby, żeby na sesji omawiać punkt tylko dlatego, że państwo przyjechali z Wrocławia. Pan prezydent mógł zwołać konferencję prasową i wystąpić na niej razem z tym stowarzyszeniem. Dlatego tej petycji umieściłam w porządku obrad - wyjaśniała.

Na spotkaniu pojawili się również przedstawiciele Koalicji Nowosądeckiej, którzy po wystąpieniu Iwony Mularczyk odnieśli się do jej słów.

5 comments

 1. Krak 26 Lipiec, 2019 at 05:16 Odpowiedz

  Pani Mularczyk raczej chce wiązać wszystkim ręce, a nie na nie patrzeć. Uważa, że jej zadaniem jest destrukcja i niszczenie, a nie budowanie czegoś dobrego dla mieszkańców.

 2. Tomasz 26 Lipiec, 2019 at 09:40 Odpowiedz

  Argumenty tej pani i jej pisiorków się kończą.. W mieście duzo się dzieję..remont za remontem…Jak na tak krótki czas rządzenia miastem naprawdę nie jest zle…Na więcej potrzeba czasu..Dlatego nie ma co krytykować obecnej władzy…Pis miał w Sączu swój czas…on się już skończył i długo nie powróci a takim zachowanie Pani Mularczyk jak i cała jej szczekająca reszta tylko drażni ludzi i sprawia ze w następnej kadencji w Radzie miasta już ich nie będzie…

  • Matylda 26 Lipiec, 2019 at 19:03 Odpowiedz

   Mam nadzieję ,że mieszkańcy Nowego Sącza podejmą właściwą decyzję w wyborach do Parlamentu
   i w następnych wyborach do Rady Miasta również. Czas najwyższy skończyć z PIS w Nowym Sączu.
   Pani Przewodnicząca powinna się wreszcie opamiętać i nie działać na szkodę mieszkańców.
   To co pokazała na ostatniej sesji RM jest nie do przyjęcia .

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.