Redaktor Wojciech Molendowicz odznaczony prestiżową nagrodą Krakowskiego Dukata

Redaktor Wojciech Molendowicz odznaczony prestiżową nagrodą Krakowskiego Dukata

Miło nam poinformować, że Wojciech Molendowicz, Redaktor Naczelny portalu DTS24 oraz Prezes Zarządu Wydawnictwa DOBRE Sp. z o. o.  został dziś uhonorowany prestiżową nagrodą Krakowski Dukat. Odznaczenie odebrał w budynku Narodowego Banku Polskiego, Oddziału Okręgowego w Krakowie, podczas uroczystości jubileuszu 172. rocznicy powstania Izby Przemysłowo – Handlowej.

Czym jest Krakowski Dukat?
Nagroda przyznawana od 1991 roku. Od samego początku była przyznawana przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych za znaczne osiągnięcia w dziedzinie gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. Od 1998 roku Izba Przemysłowo – Handlowa w Krakowie stała się jedynym fundatorem nagrody. Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawany jest nie tylko przedsiębiorstwom, ale i osobom, które je założyły lub nim zarządzają. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwestycje, umiejętności dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi działalność.

Kategoria „Manager Firmy”, rekomendacja Sądeckiej Izby Gospodarczej
Kapituła Nagrody „Krakowskiego Dukata 2022” otrzymała rekomendację z rąk Tomasza Bani – dyrektora biura Sądeckej Izby Gospodarczej w Nowym Sączu. Wojciech Molendowicz został wyróżniony w kategorii „Manager Firmy.”

– Jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy Sądecczyzny. Urodzony w Chrzanowie od 31 lat pracuje w mediach. Swoją karierę rozpoczął w chrzanowskim tygodniku „Przełom” i gazecie sportowej „Tempo”, następnie był dyrektorem nowosądeckich oddziałów „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Obecnie pełni funkcję prezesa i redaktora naczelnego Wydawnictwa Dobre Sp. z o.o., w skład którego wchodzą: Dobry Tygodnik Sądecki oraz portal DTS24. Doświadczenie zdobyte przez lata pozwala Wojciechowi Molendowiczowi na prowadzenie licznych stałych audycji i programów w Regionalnej Telewizji Kablowej, gdzie jego gośćmi są politycy zarówno lokalni i ogólnopolscy, przedsiębiorcy, samorządowcy, artyści, oraz zwykli mieszkańcy Sądecczyzny, którzy oddziałują na życie miejscowej społeczności. Fachowość i niezależność Wojciecha Molendowicza bezpośrednio przekładają się na ład i profesjonalizm w podległych mu i zarządzanych przez niego przedsięwzięciach medialnych – zauważa Tomasz Bania.

Dyrektor biura Sądeckiej Izby Gospodarczej podkreśla, że Wojciech Molendowicz w sposób profesjonalny przekłada swoje doświadczenie i fachowość na zarządzanie mediami. Zwraca też uwagę na fakt wyrafinowanego połączenia tradycyjnego dziennikarstwa gazetowego z działalnością w internecie i telewizji.

– Jego dobór rozmówców i prowadzenie wywiadów cechuje profesjonalizm, wysoka kultura i jakże dziś trudne dla wielu dziennikarzy otwarcie się na jego interlokutorów, dzięki któremu uzyskuje produkt: wywiad, czy informację, na którą oczekuje opinia społeczna. W pewnym momencie swej działalności dostrzegł jak ważnym medium stał się Internet. W sposób wyrafinowany w swym zarządzaniu firmą łączy dziennikarstwo tradycyjne, gazetowe z działalnością w Internecie i telewizji. Jako prekursor takiego sposobu działania jest on doskonałym menedżerem i kreatorem lokalnych wydarzeń. Wojciech Molendowicz jest również autorem książek: Marginałki sądeckie (1998), Sądeckie rozmowy (2000), Z gór widać lepiej (2004), Bobowa od A do Ż (2009), Nowy Sącz 365 dni (2012), Abecadło sądeckie (2012), Locco (2021), współautorem Groszkiem o ścianę (1998) – uzasadnia dyrektor Tomasz Bania ze Sądeckiej Izby Gospodarczej.

Czytaj także: Gmina Gródek nad Dunajcem. Trwają prace nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego (zdjęcia)

Fot: DTS

 

Share on twitter
Share on facebook