Wnioski o 500 plus najlepiej złożyć do 30 kwietnia

Wnioski o 500 plus najlepiej złożyć do 30 kwietnia

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o 500 plus należy złożyć do 30 kwietnia – przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Od lutego rodzice i opiekunowie zgłosili 4,7 mln dzieci do programu „Rodzina 500 plus” w nowym okresie świadczeniowym.

Od początku lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 plus na nowy okres świadczeniowy 2022/2023. Według danych przekazanych PAP przez resort rodziny w ciągu dwóch miesięcy złożono już 2,9 mln takich wniosków, które obejmują niemal 4,7 mln dzieci. Dla 4,2 mln dzieci świadczenie zostało już przyznane i oczekuje na wypłatę.

Zachęcam, aby rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ciągłość wypłaty świadczeń będzie zachowana, złożyli wnioski drogą elektroniczną do 30 kwietnia. Jeśli wniosek będzie złożony w tym terminie, wówczas pierwsze świadczenie w nowym okresie rozliczeniowym rodzice otrzymają do 30 czerwca tego roku” – przypomina minister Marlena Maląg, w wypowiedzi przesłanej PAP.

W przypadku wniosków złożonych po 30 kwietnia ustalenie prawa do wypłaty świadczenia nastąpi w ciągu maksymalnie 90 dni.

Wnioski można składać drogą elektroniczną na trzy sposoby – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal [email protected] Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub bankowość elektroniczną.

Jeśli rodzic złoży wniosek na okres 2022/2023 w terminie do 30 kwietnia 2022 r., to przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za miesiąc czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca tego roku.

Ministerstwo zaznacza, że w przypadku wniosków złożonych w okresie od 1 maja do 31 maja 2022 r., ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Jeśli rodzic ubiegający się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Warszawa, 01.02.2022. Minister rodziny i polityki spo³ecznej Marlena Maląg podczas briefingu prasowego dot. programu „Rodzina 500+”, 1 bm. w siedzibie MRiPS w Warszawie. (mr) PAP/Rafał Guz

(PAP)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.