Wnętrze sklepu Media Expert przy ul. Węgierskiej spłonęło doszczętnie [ZDJĘCIA]

Wnętrze sklepu Media Expert przy ul. Węgierskiej spłonęło doszczętnie [ZDJĘCIA]

23 zastępy straży pożarnej i kilkudziesięcy strażaków dziś od samego rana walczyło z pożarem budynku sklepu Media Expert przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Na miejsce zwieziono trzy cysterny, podnośnik i drabiny. Niestety wnętrze budynku spłonęło doszczętnie. Wszystkie sprzęty elektroniczne oraz asortyment i wyposażenie sklepu uległy zniszczeniu.

Jak poinformował nas Paweł Motyka z sądeckiej PSP, dym wydobywający się z budynku zauważyła osoba, która przejeżdżała obok. Po 4 minutach zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 był już na miejscu.

Zadymienie i wysoka temperatura uniemożliwiły strażakom wejście do środka. Podjęto również próby dostania się do budynku od góry, jednak blacha na dachu była zbyt gorąca i trzeba było ją w pierwszej kolejności schłodzić.

Po schłodzeniu wycięliśmy otwory, które pozwoliły nam oddymić pomieszczenia i dostać się do pożaru. Gasiliśmy też ogień przez trzy dostępne wejścia – informuje Motyka

Wszystkie sprzęty elektroniczne znajdujące się wewnątrz uległy spaleniu lub zniszczeniu ze względu na wysoką temperaturę, która panowała w objętym pożarem  budynku.

Pożar został już opanowany. Zagaszamy tylko pojedyncze zarzewia ognia. Konstrukcja stropodachu zawaliła się, dlatego musimy teraz wynieść blachy na zewnątrz, żeby odsłonić wnętrze sklepu i sprzęty, które znajdowały się w sklepie – relacjonuje działania straży pożarnej Paweł Motyka

Na ten moment nie ustalono jeszcze przyczyn pożaru.

fot: OSP Tęgoborze

 

Zdjęcia z akcji gaśniczej obejrzysz pod poniższym linkiem:

Spłonął Media Expert przy ul. Węgierskiej [ZDJĘCIA]

Share on twitter
Share on facebook