Przyjdź na spotkanie z psychodietetykiem i poznaj „Dietę dla mózgu”

Przyjdź na spotkanie z psychodietetykiem i poznaj „Dietę dla mózgu”

„Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” zaprasza na spotkanie z Mikołajem Choroszyńskim, autorem książki „Dieta Mind. Sposób na długie życie”. To kolejne wydarzenie, obok cyklicznej grupy wsparcia dla opiekunów chorych na Alzheimera, przygotowane przez tę organizację.

Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 17.00 w kościelnej kawiarni działającej przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Wielogłowach. Wydarzenie to kierowane jest nie tylko do opiekunów chorych na Alzheimera, ale też wszystkich osób zainteresowanych dietą chroniącą m.in. przed demencją i problemami z pamięcią. Podczas tego spotkania:

  • Poznacie podstawy diety, która pozwoli Wam jak najdłużej utrzymać sprawność umysłu.
  • Będziecie mogli zadawać pytania psychodietetykowi i kupić książkę „Dieta Mind” w promocyjnej cenie.
  • Staniecie przed możliwością wygrania książek Wydawnictwa „Zdrowe Zdrowie”.
  • Otrzymacie ciekawe materiały edukacyjne.

Dlaczego warto przyjść na to spotkanie? Niech przewodnim argumentem będą słowa Mikołaja Choroszyńskiego, autora książki:

Stosując się do zaleceń Diety Mind odpowiednio wcześnie, jesteśmy w stanie w dużym stopniu przeciwdziałać rozwojowi choroby Alzheimera. Według wyników badań dzięki niej można zmniejszyć ryzyko zachorowania nawet o 54 %!

Przypomnijmy, że wydarzenie organizuje nowopowstała „Fundacja Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera”.

– Misją naszej fundacji jest wspieranie opiekunów chorych na Alzheimera, mieszkających na terenie Sądecczyzny m.in. poprzez organizację cyklicznej grupy wsparcia – wyjaśnia Ewa Klag, prezeska organizacji. – Jednak chcemy docierać też szerzej i edukować lokalną społeczność na temat chorób neurodegeneracyjnych oraz ich profilaktyki – dodaje. – Spotkanie z psychodietetykiem, który przybliży Dietę Mind, to bardzo ważny krok w tej edukacji. Mamy nadzieję, że informacja o tym wydarzeniu dotrze do jak najszerszej grupy osób.

Podczas spotkania, które poprowadzi dziennikarz Łukasz Wiśniowski, swoją ofertę w formie broszur i ulotek mogą zaprezentować lokalni przedsiębiorcy i organizacje zajmujące się tematyką zdrowia (psychologowie, logopedzi, fizjoterapeuci etc.). W sprawie ustalenia szczegółów prosimy o kontakt e-mailowy: [email protected].

Przyjdź i przekonaj się, że „Dieta Mind jest niemal dla każdego”. Nie trzeba wyjątkowych produktów i wyrzeczeń. Wystarczy mądrze zaplanować posiłki, korzystając ze wskazówek psychodietetyka Mikołaja Choroszyńskiego. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

_____________

Mikołaj Choroszyński: Dietetyk, psychodietetyk; autor książek „Dieta MIND. Sposób na długie życie”, „Zachować młody umysł i ciało. Wskazówki i przepisy” oraz wielu artykułów dla portali i czasopism.Dzięki doświadczeniu wspartemu najnowszymi badaniami naukowymi, podejmuje się prowadzenia pacjentów wymagających wysokospecjalistycznej diety. Nie boi się trudnych przypadków. Specjalizuje się w dietach odchudzających, dietetyce w chorobie oraz żywieniu sportowców. Jego pasją jest badanie wpływu diety na funkcjonowanie mózgu.Właściciel poradni bdieta.pl

Fundacja „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” chce łączyć osoby, które od strony praktycznej stykają się z chorobą Alzheimera: rodziny osób chorych, pracowników opieki społecznej, psychologów, terapeutów zajęciowych, neurologów, psychiatrów. Na Sądecczyźnie nie było do tej pory żadnej aktywnej grupy wparcia dla opiekunów chorych na Alzheimera. Nie działa wolontariat w tym zakresie, próżno szukać dziennych domów opieki. Organizacja ta krok po kroku chce to zmieniać.

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama