Wleczesz się na drodze, a za Tobą jedzie sznur samochodów? Dostaniesz mandat

Wleczesz się na drodze, a za Tobą jedzie sznur samochodów? Dostaniesz mandat

Mimo, iż znak informuje, o dopuszczalnej prędkości 70 na godzinę, to samochód poruszający się przed Tobą nie osiąga nawet 40. Co więcej, ciągnie się za nim sznur aut, a kierowcy na siłę szukają miejsca do wyprzedzenia. Brzmi znajomo, prawda? Wiele osób nie wie, że klasyczne ,,wleczenie” się na drodze, stwarza zagrożenie i spotka się z interwencją policji. 

,,Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, że zbyt wolna jazda jest równie niebezpieczna, co jazda z nadmierną prędkością. Spowalnianie ruchu ujęte jest w przepisach i stanowi podstawę do ukarania. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierowcom” – informuje Komenda Główna Policji. 

Funkcjonariusz policji może w takim przypadku nałożyć na kierowcę mandat w wysokości od 50-200 złotych i 2 punktów karnych. Należy jednak zawsze pamiętać, aby prędkość dostosowywać  nie tylko do znaków drogowych, ale również warunków panujących na drodze.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.