Policja zatrzymała włamywacza, który kradł quady, rowery i elektronarzędzia. Mieszkał w Łabowej

30 - latek z Łabowej włamał się do garażu w jednej z wiosek gminy Kamionka Wielka i ukradł quad wart  12 tys. zł. Wcześniej podobnej kradzieży dokonał w Rytrze przywłaszczając sobie pojazd o wartości 25 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany, a oba quady wróciły do właścicieli.

wsb3

W wyniku intensywnej pracy operacyjnej, policjanci z posterunku w Nawojowej, przy współpracy z funkcjonariuszami z komisariatu w Piwnicznej-Zdroju oraz dzięki pomocy Straży Leśnej Nadleśnictwa Nawojowa i Krynickiej Grupy GOPR odzyskali skradzione  pojazdy. Kilka dni po ostatnim włamaniu zatrzymali 30-latka. Zarzucili mu ponadto  popełnienie innych przestępstw. Usłyszał dziesięć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, głównie do domków letniskowych i nowo wybudowanych domów na terenie gminy Nawojowa, Rytro i Stary Sącz, skąd wynosił on m.in. elektronarzędzia i rowery - informują służby prasowe sądeckiej policji.

Za kradzieże z włamaniem, 30-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay

 

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.