Wkrótce w Korzennej zagra KOMBII. Czeka też sporo innych atrakcji

Przeloty samolotowe, grupy rekonstrukcyjne, park rozrywki dla dzieci, przejażdżki na kucykach i wiele innych atrakcji przygotowano na Dożynki Gminne w Korzennej. Impreza potrwa aż dwa dni, a tegoroczną gwiazdą będzie ponadczasowy zespół Kombii.

Świętowanie rozpocznie się 25 sierpnia. Jak informują organizatorzy, ten dzień będzie miał charakter zabawy tanecznej. Uroczyste pożegnanie wakacji wystartuje o godzinie 19. Muzykę zapewni zespół „Zgraja” i DJ Honda, a o godzinie 20. na scenie wystąpią “Turnioki”.

W niedzielę (26 sierpnia) dożynki będą mieć znacznie bardziej uroczysty i tradycyjny charakter. Na godzinę 13.20 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego z wieńcami – spod Urzędu Gminy w Korzennej na plac przy dworze. Bez wątpienia będzie na co popatrzeć, bo grupom potowarzyszą mażoretki, banderia (konna eskorta) oraz orkiestra dęta.

Około godziny 14. na placu przy dworze rozpocznie się uroczysta msza święta, a po niej nastąpi poświęcenie pamiątkowych tablic upamiętniających gen. Franciszka Gągora, ks. prałata Michała Nowaka oraz kpt. Mieczysława Wyszkowskiego.

Około godziny 15. zaprezentowane zostaną wieńce dożynkowe, a już od 17. będzie można oglądać występy zespołów regionalnych i tanecznych oraz uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej.

Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Kombii, który zaplanowano na godzinę 20. Po nim, czyli około 21:20 na niebie tradycyjnie rozbłysną sztuczne ognie, a po pokazie rozpocznie się zabawa taneczna.

Na uczestników dożynek w Korzennej czeka też wiele innych atrakcji. Wśród nich znajdą się: przeloty samolotowe, występy grup rekonstrukcyjnych, przejażdżki wierzchem na kucach, prezentacje pszczelarzy i myśliwych, czy park rozrywki dla dzieci. Oprócz uczty dla ducha skorzystać będzie można też z tej dla ciała, gdyż stoiska gastronomiczne zapewnią wyśmienite przekąski, jak choćby potrawy regionalne.

źródło fot. gmina Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.