Wjechał za rogatki, gdy nadjeżdżał pociąg. Posypały się wysokie mandaty

Wjechał za rogatki, gdy nadjeżdżał pociąg. Posypały się wysokie mandaty

policja, radiowóz

Dwóch kierowców z powiatu limanowskiego pożegnało się z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące. Za nadmierną prędkość mężczyźni zostali też ukarani mandatami zgodnymi z nowym taryfikatorem. O wyższych karach przekonało się również trzech młodych kierowców z Sądecczyzny.

27-letniego kierowcę volkswagena policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w niedzielę (16 stycznia). Mężczyzna jechał ulicą Kościuszki w Limanowej z prędkością 111 km/h. Za przekroczenie prędkości o ponad 60 km ukarany został mandatem w wysokości 2 000 zł i 10 punktami karnymi.

– Ponadto 27-latkowi zgodnie z dotychczas obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości o 51 km w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy – informują limanowscy funkcjonariusze.

Prawo jazdy na trzy miesiące stracił też 49-letni kierowca volvo. Mężczyzna w terenie zabudowanym w miejscowości Dobra jechał z prędkością 101 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 1500 zł i 10 punktów karnych.

Sądecczyzna

Wysokich mandatów nie zabrakło też w ostatnim czasie na Sądecczyźnie. W sobotę (15 stycznia) około godziny 22:00 zainteresowanie policjantów patrolujących drogę krajową nr 75 w Piwnicznej-Zdroju wzbudziła brawurowa jazda dwóch kierowców.

– Zachowanie kierujących BMW i oplem było bardzo niebezpieczne – wyprzedzali inne pojazdy na zakrętach nie zwracając uwagi na podwójną linię ciągłą, a także nie sygnalizowali swoich gwałtownych manewrów – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze zatrzymali młodych mężczyzn do kontroli. 23 i 25-latek ukarani zostali mandatami w wysokości po 1200 zł. Każdy z sądeczan dostał też 7 punktów karnych.

Następnego dnia wysoki mandat zdobył też 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. W Wierchomli Wielkiej usiłował przejechać przez przejazd kolejowy, mimo opuszczanych w tym czasie zapór. Kierowca audi otrzymał mandat w wysokości 2020 zł oraz 4 punkty karne. Co więcej, zapora uszkodziła przednią i tylną szybę samochodu, więc policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Jak przypominają mundurowi, od 1 stycznia obowiązują przepisy zaostrzające kary dla uczestników ruchu drogowego, którzy popełniają wykroczenia.

fot. arch. dts24.pl

Czytaj również: Kradł, co mu wpadło w ręce. Szczególnie upodobał sobie słodycze i alkohol

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.