Kradł, co mu wpadło w ręce. Szczególnie upodobał sobie słodycze i alkohol

Kradł, co mu wpadło w ręce. Szczególnie upodobał sobie słodycze i alkohol

policja, radiowóz

Od trzech miesięcy okradał sklepy w Nowym Sączu i w okolicznych miejscowościach. Dla 32-latka było to wręcz stałe źródło dochodu. Sądeczanin wpadł jednak w ręce policjantów i już usłyszał zarzuty popełnienia 28 przestępstw. Co więcej, działał w warunkach recydywy.

Policjanci z KMP w Nowym Sączu prowadzili kilkanaście spraw dotyczących kradzieży. Dochodziło do nich w drogeriach, dyskontach i marketach w Nowym Sączu oraz w kilku sąsiednich miejscowościach. Jak ustalili mundurowi, za wszystkimi stoi jedna osoba – 32-leni mężczyzna.

Sądeczanin od października do stycznia wynosił ze sklepów sporo towaru: drobny sprzęt elektroniczny, ubrania i perfumy, jednak jego ulubionymi łupami były słodycze i alkohol. Łupem 32-latka padło w sumie 110 bombonierek oraz 56 butelek markowych trunków. Udało mu się też ukraść rowery górskie i kilka kompletów aluminiowych felg z oponami.

– Mężczyzna naraził poszkodowanych na straty w wysokości blisko 45 tys. złotych, a z przestępczej działalności uczynił sobie stałe źródło dochodu. Część skradzionego mienia została już odzyskana przez policjantów i przekazana z powrotem do prawowitych właścicieli – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Sądeczanin usłyszał zarzuty dotyczące 28 przestępstw. Za kradzieże, kradzieże z włamaniem, kradzież rozbójniczą, a także posiadanie narkotyków grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sąd może jednak orzec wyższy wyrok, bo mężczyzna działał w warunkach recydywy. Na razie trafił tymczasowo na trzy miesiące do aresztu.

fot. arch. dts24.pl

Czytaj też: Nowy Sącz. Nielegalnie rozprowadzała tytoń

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.