Wizualizacje Sądeckiej Biblioteki. Prezydent: donosiciele będą mieli co robić

Wizualizacje Sądeckiej Biblioteki. Prezydent: donosiciele będą mieli co robić

Sądecka Biblioteka Publiczna, wizualizacje

Prezydent Ludomir Handzel podzielił się w mediach społecznościowych wizualizacjami rozbudowy głównej siedziby Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Grafiki opatrzył komentarzem: „donosiciele będą mieli co robić”. Zapytaliśmy przedstawicieli urzędu miasta, czy są już konkretne plany rozbudowy, czy na razie to tylko pomysł.

„Przygotowaliśmy koncepcję rozbudowy siedziby Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Inwestycja będzie miała na celu rozszerzenie oferty biblioteki i stworzenie jak największej przestrzeni dla czytelników. Donosiciele będą mieli co robić – dla nich to koszmar – Prezydent działa” – napisał prezydent Ludomir Handzel, dzieląc się wizualizacjami na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jak poinformował nas Mariusz Smoleń, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, do tej pory opracowana została koncepcja rozbudowy, a także program funkcjonalno-użytkowy nowej siedziby Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej. Zabytkowa kamienica Lubomirskich wedle tej koncepcji ma zostać zachowana i wyeksponowana. Budynek z lat 60. – przebudowany i rozbudowany o nowy obiekt.

– Główne wejście planowane jest od strony ul. Kazimierza Wielkiego, cały teren od strony tej ulicy zostanie zagospodarowany tak, aby miejsce to stało się reprezentacyjne. Panu Prezydentowi zależy na tym, żeby inwestycja została zrealizowana w ciągu najbliższych lat. Trwają starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych – zaznacza Mariusz Smoleń.

Przypomnijmy, że główna siedziba Sądeckiej Biblioteki jest obecnie nieczynna, o czym informowaliśmy TUTAJ.

wizualizacje – Prezydent Ludomir Handzel

Share on twitter
Share on facebook