Wizerunek Lecha Kaczyńskiego ze słynnego banknotu pochodzi ze zdjęcia wykonanego w Ptaszkowej

Wizerunek Lecha Kaczyńskiego ze słynnego banknotu pochodzi ze zdjęcia wykonanego w Ptaszkowej

banknot z Lechem Kaczyńskim i zdjęcie prezydenta wykonane w Ptaszkowej

Od 9 listopada można kupić okolicznościowe monety i banknoty z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Ogromne zainteresowanie kolekcjonerskim banknotem i monetą przełożyło się na długie kolejki przed placówkami Narodowego Banku Polskiego i na pokaźną przebitkę z jaką banknoty i monety sprzedawane są na portalach ogłoszeniowych. 20-złotowy banknot wystawiany jest na allegro za cenę dziesięciokrotnie wyższą. Z banknotem i monetą związana jest ciekawostka dotycząca Sądecczyzny: wizerunek Lecha Kaczyńskiego pochodzi z fotografii, którą wykonano w podsądeckiej Ptaszkowej. Efekty małego śledztwa przeprowadzonego w tej sprawie upublicznił dziś Paweł Motyka.

„Z prywatnego dochodzenia przeprowadzonego wraz z synem, Maksymilianem Motyką, wynika, że zdjęcie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego umieszczone na kolekcjonerskim banknocie pochodzi z wizyty Prezydenta w Ptaszkowej w 2009 roku” –  informuje zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej mieszkający w Ptaszkowej.

Prezydent Lech Kaczyński przyjechał do Ptaszkowej na zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego oraz dzieci tamtejszej szkoły podstawowej. Okazją była uroczystość poświęcenia i przekazania szkole sztandaru szkole. Uroczystość ta była jednocześnie jednym z wydarzeń związanych z jubileuszem 650-lecia lokacji Ptaszkowej.

Wskazówki, które doprowadziły do wytropienia ciekawostki znajdziecie w poniższych linkach.

 

zdjęcia: ptaszkowa.pl; prezydent.pl