Witowice Górne. Strażacy ratowali dzikiego mieszkańca lasu

Witowice Górne. Strażacy ratowali dzikiego mieszkańca lasu

Wczoraj (29 grudnia) przed godziną 10:00 strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna i policjanci ruszyli do działań w Witowicach Górnych. Tym razem nie ludzie potrzebowali ich pomocy, a… samiec sarny (kozioł).

Wycieńczone zwierzę znajdowało się w przeręblu na zamarzniętej rzece Łososina. Bezskutecznie próbowało wydostać się z wody.

Strażacy w odpowiednich zabezpieczeniach i przy wykorzystaniu sani lodowych wyciągnęli sarnę na brzeg. Niestety była nie tylko wychłodzona i zmęczona – miała też złamane obie tylne nogi i ranę na głowie w okolicy poroża.

Dopóki na miejsce nie dotarł weterynarz, pod którego opiekę trafił później mieszkaniec lasu, strażacy starali się zapewnić zwierzęciu komfort termiczny za pomocą folii. Działania trwały w sumie dwie godziny.

Przypomnijmy, że do podobnej sytuacji doszło ostatnio w Bieczu. Tam strażacy z policjantami ratowali psa, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.